صندلی اداری وسیله ای است که افراد ساعت های طولانی با نشستن بر روی آن مشغول به کار کردن میشوند. طولانی نشستن بر روی صندلی میتواند آسیب های جدی به سلامت افراد برساند و مشکلات سلامتی زیادی برای افراد به وجود بیاورد.

به همین دلیل به هنگام خرید صندلی اداری باید به یک سری نکات توجه کنیم تا از بروز همچین مشکلاتی جلوگیری کنیم. در این مقاله به بررسی 6 نکته قبل از خرید صندلی اداری اشاره میکنیم.

1- ابعاد استاندارد صندلی از سازنده

2- روکش صندلی اداری طبق استفاده

3- ارگونومی بودن صندلی اداری

4- رنگ صندلی اداری

5- انتخاب نوع صندلی اداری از لحاظ کارایی

6- نوع جنس مغزی صندلی اداری

ابعاد استاندارد صندلی اداری چیست؟

برای خرید صندلی اداری به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اولین نکته از 6 نکته قبل از خرید صندلی اداری که باید رعایت کنیم توجه به ابعاد صندلی یعنی طول و عرض و ارتفاع آن است. طول و عرض صندلی اداری باید به صورتی باشد که افراد به راحتی بر روی آن بنشینند و به طوری باشد که پاهایشان از لبه صندلی فاصله کم یا زیادی نداشته باشد تا به زانوها فشاری وارد نشود.

ارتفاع مناسب صندلی اداری به عوامل مختلفی از جمله قد افراد بستگی دارد. به همین دلیل در صندلی های اداری از جک برای تنظیم ارتفاع استفاده میشود و با استفاده از آن میتوان ارتفاع صندلی را بین 8 تا 12 سانتی متر افزایش داد.

همچنین لازم به ذکر است که ارتفاع استاندارد صندلی اداری تا دسته ها باید به طوری باشد که به راحتی در زیر میز اداری استاندارد که دارای ارتفاعی 72 سانتی متری است قرار بگیرد. ارتفاع پشتی صندلی نیز بنا به نوع صندلی اداری میتواند متفاوت باشد. به طور مثال صندلی مدیریت ارتفاعی بیشتر از سایر صندلی های اداری دارد. 

بهترین روکش برای صندلی اداری

چند نکته به هنگام خرید صندلی اداری

دیگر نکته از 6 نکته قبل از خرید صندلی اداری توجه به جنس روکش صندلی اداری که میخواهیم تهیه کنیم است. به طور کلی صندلی های اداری یا چرمی هستند و یا پارچه ای میباشند که هرکدام از آنها ویژگی های خودش را دارد.

صندلی اداری چرمی ظاهری جذاب تر و شکیل تر دارد. اما قیمت آن نسبت به مدل پارچه ای کمی گرانتر است. میتوان گفت بیشتر اداره های رسمی صندلی های خود را از جنس چرمی خریداری میکنند.

در طرف مقابل صندلی های پارچه ای ارزان تر هستند و به مشکلاتی که چرم های نامرغوب به آن دچار میشود، مانند رنگ رفتگی، دچار نمیشوند. رنگ بندی پارچه نیز بیشتر از چرم میباشد.

اهمیت استفاده از صندلی اداری ارگونومی

چند نکته قبل از خرید صندلی اداری

همانطور که گفته شد راحتی صندلی اداری اهمیت بسیار زیادی دارد و از آنجایی که افراد زمان طولانی را با نشستن بر روی صندلی اداری مشغول به کار کردن میشوند  ارگونومی بودن صندلی اهمیت بسیار زیادی پیدا میکند. بدین ترتیب مهم ترین نکته از 6 نکته قبل از خرید صندلی اداری را میتوان ارگونومی بودن صندلی در نظر گرفت.

به طور کلی به صندلی ارگونومی میگویند که در ساخت آن به جزئیاتی توجه شده باشد که آن را مناسب کار کردن های طولانی و کارهای خاصی بکند. به طور مثال از اصولی که در ساخت صندلی ارگونومی به آن توجه میشود میتوان به مکانیزم، وجود پشت سری، ابعاد استاندارد و … اشاره کرد.

لازم به ذکر است که کلیه صندلی های اداری فضاسیستم ارگونومی بوده و به طور استاندارد ساخته شده و همچنین برای اطمینان خاطر بیشتر شما عزیزان همراه با گارانتی عرضه میشود. جهت مشاهعده صندلی های اداری ما بر روی صندلی اداری کلیک کنید.

انتخاب رنگ برای صندلی اداری

نکاتی برای خرید صندلی اداری

یکی دیگر از 6 نکته قبل از خرید صندلی اداری که بسیار حائز اهمیت است توجه به رنگ صندلی است که میخواهیم تهیه کنیم. از آنجایی که صندلی های بخش زیادی از دکوراسیون اداره و ظاهر اداره را تشکیل میدهند توجه به رنگ آن ها بسیار حائز اهمیت است.

از این رو با تهیه صندلی های روشن میتوانیم دکوراسیونی تقریبا مدرن تهیه کنیم و با خرید صندلی های چرمی تیره دکوراسیون ما شبیه به دکوراسیون های کلاسیک میشود.

توجه به انواع صندلی اداری

نکاتی به هنگام خرید صندلی اداری

ادیگر مورد از 6 نکته قبل از خرید صندلی اداری که باید رعایت کنیم توجه به کاربرد صندلی اداری است. در اینجا منظور از کاربرد صندلی اداری این است که برای چه شخصی مورد استفاده قرار میگیرد.

به طور مثال صندلی مدیریت قیمتی به مراتب بالاتر از سایر صندلی های اداری دارد ولی خصوصیات و جزئیات بسیار بیشتری نسبت به آنها دارد. با این وجود استفاده از آن برای کارمندان کار درستی نیست و برای کارمندان باید از صندلی مخصوص آنها استفاده کرد.

جهت مطالعه بیشتر درباره انواع صندلی اداری بر روی انواع صندلی اداری چیست کلیک کنید.

بهترین جنس بدنه صندلی اداری

نکاتی قبل از خرید صندلی اداری

بدنه اصلی صندلی اداری میتواند از جنس های مختلفی ساخته شود. به طور کلی بدنه اصلی صندلی دارای صفحه ی ام دی اف است که بر روی آن فوم یا ابر قرار میگیرد. آخرین نکته از 6 نکته قبل از خرید صندلی اداری را میتوان جنس بدنه اصلی در نظر گرفت.

به طور کلی استفاده از ابر در صندلی اداری کیفیت آن را به مراتب کاهش میدهد اما قیمت ارزان تری دارد. در حالیکه کیفیت صندلی اداری فوم بسیار بیشتر است و دچار مشکلاتی همچون فرورفتگی نمیشود.

کلام آخر

به هنگام خرید صندلی اداری نکات بسیار زیادی است که باید به آن توجه کنیم. در این مقاله به 6 نکته قبل از خرید صندلی اداری اشاره کردیم. با توجه به این موارد میتوانید صندلی راحت و مناسب با کاری که میخواهید پیدا کنید.