5 نکته قبل از خرید میز اداری که حتما باید رعایت و توجه کنیم چیست؟

1- ابعاد میز اداری

2- جنس میز اداری

3- نوع میز اداری از لحاظ کارایی

4- میز اداری با ال یا بدون ال

5- رنگ میز اداری

که در این مقاله به طور کامل هر عنصر بالا را توضیح و نظر خودمان را طبق تجربه بیان کردیم

ابعاد مناسب میز اداری چیست؟

ابعاد مناسب میز اداری
اولین نکته از 5 نکته قبل از خرید میز اداری که باید به آن توجه کنیم ابعاد میز است. میزهای اداری در ابعاد مختلفی از 80 سانتی متر تا 220 سانتی متر به طور استاندار وجود دارد. برای انتخاب ابعاد مناسب میز باید در ابتدا به کاری که  بر روی آن میخواهیم انجام بدیم فکر کنیم و سپس به ابعاد اتاقی که میخواهیم میز را در آن قرار دهیم توجه کنیم.

به طور مثال اگر ما میخواهیم بر روی میز هم کامپیوتر قرار دهیم و هم وسایل دیگری که مورد نیازمان است را قرار دهیم به فضای بیشتری نیاز داریم و باید میز بزرگتری انتخاب کنیم. اما از طرفی دیگر اگر فقط میخواهیم میزی داشته باشیم که  بر روی آن کامپیوتر و تلفن را قرار دهیم ابعاد کوچک تر نیز برای ما مناسب میباشد.

علاوه بر آن توجه به ابعاد اتاق نیز بسیار مهم است. به هنگام خرید میز اداری باید توجه کنیم که ابعاد میز به صورتی نباشد که کل فضای اتاق را در بر بگیرد و با قرار دادن آن در رفت و آمد به مشکل بخوریم.

دیگر موردی که باید به آن توجه کرد ارتفاع میز است. به طور استاندارد ارتفاع میز تا سطح رویی میز 75 سانتی متر میباشد و ارتفاع آن تا لبه پایینی میز 72 سانتی متر است. به صورتی که اگر صندلی ما استاندارد باشد به راحتی در زیر میز قرار میگیرد.

بهترین جنس میز اداری چیست؟

میز اداری ام دی اف
یکی دیگر از 5 نکته قبل از خرید میز اداری توجه به جنس میز است.  به طور کلی میزهای اداری از جنس ام دی اف و یا ملامینه هستند که هرکدام خصوصیات و مزایا و معایب خودش را دارد.

میز اداری ام دی اف از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است و علاوه بر آن در برابر ضربه و آب نیز مقاومت بالایی دارد که باعث افزایش طول عمر میز و مدت زمانی که میتوانیم بدون مشکل از میز استفاده کنیم میشود.

از طرفی دیگر میز اداری ملامینه، که به آن نئوپان نیز میگویند، از کیفیت پایین تری برخوردا است و مانند میز اداری ام دی اف در برابر ضربه و آب مقاومت زیادی ندارد. تنها مزیت میز اداری ملامینه نسبت به ام دی اف قیمت آن است که به مراتب پایین تر است ولی باید توجه کنیم که کیفیت پایین آن ممکن است هزینه هایی برای تعمیر و یا تعویض آن برایمان داشته باشد

توجه به انواع میز اداری

چند نکته برای خرید میز اداری
مهم ترین نکته از 5 نکته قبل از خرید میز اداری توجه به کاربرد آن است. منظور از کاربرد میز اداری این است که میخواهیم آن را برای چه منظوری استفاده کنیم. اگر میخواهیم برای مدیریت استفاده کنیم باید میز مدیریت تهیه کنیم که ابعاد بزرگتری دارد و ظاهر آن بسیار زیباتر از سایر میزهای اداری است.

اگر میخواهیم میز برای کارمندان تهیه کنیم باید از میز کارمندی استفاده کنیم که از ابعاد کوچکی برخوردار است و قیمت آن به مراتب کمتر از میز مدیریت است. و همچنین اگر میخواهیم از میز برای معاونان و یا کارشناسان استفاده کنیم، میز کارشناسی بهترین گزینه برای تهیه است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کاربردهای مختلف میز اداری با کلیک بر روی انواع میز اداری چیست مقاله ما درباره این موضوع را مطالعه دمایید.

میز اداری ال دار بهتر است یا بدون ال

مهم ترین نکات هنگام خرید میز اداری
یک مورد دیگر از 5 نکته قبل از خرید میز اداری که میتوانیم به آن اشاره کنیم، وجود ال در میز اداری یکی از مواردی است که در انتخاب میز اداری مناسب باید به آن توجه کنیم انتخاب میز ال دار و یا بی ال است.

میز ال دار به میزی میگویند که در یک سمت آن قسمتی در عرض میز وجود داشته باشد و ظاهری مانند L به خود میگیرد. وجود ال در میز اداری از طرفی فضای در دسترس بیشتری در اختیار افراد قرار میدهد ولی از طرفی دیگر فضای بیشتری نسبت به میزهای اداری بدون ال میگیرد.

انتخاب رنگ برای میز اداری

برای خرید میز اداری به چه نکاتی باید توجه کنیم
آخرین نکته از 5 نکته قبل از خرید میز اداری که باید به آن توجه کنیم رنگ و ظاهر میز اداری است. میزهای استفاده شده در اداره ها و شرکت ها بخش عظیمی از دکوراسیون اداره را تشکیل میدهد. از این رو توجه به رنگ و ظاهر میزی که خریداری میکنیم تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون شرکت دارد.

کلام آخر

در این مقاله به 5 نکته قبل از خرید میز اداری اشاره کردیم که این 5 نکته شامل ابعاد، جنس، کاربرد، وجود ال و رنگ میز اداری بود. به جز این 5 نکته قبل از خرید میز اداری نکات زیادی است که باید به آن توجه کنیم.

میزهای اداری فضاسیستم علاوه بر کیفیت بسیار بالا، تمامی استانداردهایی که لازم است را برخوردار است و علاوه بر آن برای تضمین کیفیت محصولات و آسودگی خاطر شما به هنگام خرید، کلیه میزهای اداری به همراه گارانتی عرضه میشود. جهت مشاهده ی میزهای ما بر روی میز اداری کلیک کنید.